Atrakcje w okolicy

nasze propozycje atrakcji w Białce Tatrzańskiej i w okolicy

Terma bania

Już starożytni ukuli maksymę sanitas per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Stąd pochodzi popularny skrót SPA, często używany w sprzeczności z jego pierwotną ideą. Najlepszym przykładem filozofii sanitas per aquam są obiekty wykorzystujące moc wody czerpanej z głębi Ziemi - w tym Terma Bania.

Woda w basenach białczańskiej termy to woda mineralna, która dzięki energii Ziemi osiąga wysoką temperaturę, co czyni ją wodą termalną. Zawiera ona: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo.

Podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn ułatwiają wchłanianie przez organizm tych cennych substancji. Kąpiele w wodzie termalnej: obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy o bezsenność, przyspieszają rekonwalescencję, eliminują schorzenia i niedoskonałości skóry, wyraźnie poprawiając jej wygląd. 


Przejdź do strony

Kotelnica Białaczańska

Kolej czynna latem
Pierwsza wyprzęgana kolej linowa Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białaczańska, wywozi ludzi na szczyt Kotelnicy nie tylko w sezonie zimowych, ale również latem. Wyciąg krzesełkowy oznaczony na mapie ośrodka numerem I w czasie wakacji oferuje odwiedzającym przejazdy widokowe. Na górze, na turystów czeka wiele atrakcji. Największą z nich jest oczywiście, zapierająca dech w piersiach, panorama Tatr, Gorców i Pienin, którą podziwiać można z tarasu widokowego zlokalizowanego przy Karczmie Kotelnica. Na szczycie znajduje się też m.in. plac zabaw "Wioska skrzatów", który będzie nie lada gratką dla najmłodszych turystów.

Na najbardziej popularny szczyt w Białce Tatrzańskiej dostać się można wraz z rowerem czy monsterrollerem, których wypożyczalnia znajduje się u podnóża wzniesienia a samo miejsce stanowi świetny punkt startowy dla wielu wycieczek pieszych i rowerowych.


Przejdź do strony

Kultura na Bani

Cykl wydarzeń Kultura na Bani organizowany jest przez Hotel Bania i Termę Bania. Projekt współfinansowany jest przez Gminę Bukowina Tatrzańska. 

Zapraszamy do kontaktu potencjalnych Partnerów oraz Artystów.

 

Lokalizacja:
Scena Kultury na Bani
obok Hotelu Bania 
ul. Środkowa 181
34-405 Białka TatrzańskaZobacz stronę

Termy Bukovina

W Termach BUKOVINA znajdziesz baseny rekreacyjne i pływackie – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, położonych z dala od zgiełku w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego. W każdym z nich możesz poczuć magię natury i cieszyć się kojącymi właściwościami wody termalnej, której temperatura waha się od 30 do 38°C.
Skorzystasz tu z licznych saun, łaźni parowych, w których znajdziesz chwilę tylko dla siebie. Czekają tu na Ciebie również fantastyczne jacuzzi i setki metrów szalonych, wodnych zjeżdżalni!

Organizowana tutaj cykliczne NOC BASENÓW, zapewnia dobrą zabawę w wodzie, przy dźwiękach muzyki klubowej, z udziałem najlepszych Dj-ów oraz gwiazd.

Odwiedź stronę

Termy Chochołowskie

Największe termy w Polsce
Z myślą o rekreacji i relaksie stworzyliśmy największy kompleks basenów termalnych na Podhalu. Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Wiedząc, że wody termalne są bogate w wiele mikroskładników gwarantujemy przypływ sił witalnych i pełną regenerację organizmu. Oprócz basenów i jacuzzi z wodą termalną, zapraszamy do strefy leczniczej z wodą siarczkową i solankową.


Zobacz stronę

Wycieczki 1 dniowe

Jednodňové výlety organizované turistickou kanceláriou OtoTatry

  • Splavovanie rieky Dunajec
  • Prechádzka v korunách stromov
  • Bielska jaskyňa
  • Brána Gorce
  • Okolo Tatier
  • Krakov + Wieliczka
  • Wadowice Oświęcim
  • Viedeň
  • Budapešť

Prejsť na stránku

Wypożyczalnia sprzętu zimowego i serwis narciarski

Zapraszamy Państwa do skorzystania z możliwości wypożyczenia sprzętu narciarskiego w naszej wypożyczalni.

Nie trzeba kupować drogiego sprzętu i zabierać go ze sobą skoro można go u nas wypożyczyć, jest wygodniej i więcej miejsca na bagaże w samochodzie Smile

Dla fanów zimowego szaleństwa oferujemy najlepszy sprzęt narciarski z naszej wypożyczalni i nowoczesny serwis.            

Posiadamy również narty biegowe i skiturowe!!!

Zobacz stronę

Zapraszamy w Góry!

Położony nad Czerwonym Potokiem, w otoczeniu lasu, Malinowy Potok to miejsce idealne aby odpocząć od codzienności w towarzystwie pięknych, górskich widoków. Nowocześnie urządzony obiekt, z akcentami góralskiego folku zagwarantuje Państwu niezapomniany wypoczynek a strefa SPA zapewni całkowite odprężenie i zrelaksowanie.